Studium Nad Małżeństwem i Rodziną im. Bpa Wilhelma Pluty jest szkołą składającą się z wykładów, warsztatów, konwersatoriów  mających na celu pogłębienie wiedzy na temat małżeństwa i rodziny w aspekcie teologii i etyki katolickiej oraz współczesnych nauk o człowieku – psychologii, pedagogiki, socjologii, prawa, medycyny. 

W ramach studium realizowany będzie certyfikowany kurs rozpoznawania płodności I i II stopnia prowadzony przez instruktorów NPR.

Propozycja edukacji w Studium skierowana jest do wszystkich, którzy chcą zgłębić refleksję nad życiem i rozwojem człowieka w małżeństwie i rodzinie, a zdobytą wiedzę pragną wykorzystać we własnym życiu (polepszenie jakości więzi rodzinnych) bądź pomagać innym. Ukończenie Studium daje  kwalifikacje do zaangażowania się i pracy w parafialnym poradnictwie rodzinnym.

Wymogiem kwalifikacyjnym jest posiadanie świadectwa maturalnego.

 

Czas trwania: od 24 kwietnia 2021 r.

(3 semestry) w soboty, średnio 1 raz w miesiącu w godz. od 9.00 do 16.00.

 

/po ukończeniu tego etapu oraz zaliczeniu egzaminu INPR uczestnik może rozpocząć posługę w Parafialnej Poradni Rodzinnej – po otrzymaniu pozwolenia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin/

(terminy mogą ulec zmianie)

Miejsce: Zielona Góra  

Wymagane dokumenty: świadectwo ukończenia studiów wyższych lub świadectwo maturalne, opinia księdza proboszcza i formularz zgłoszeniowy.

Opłata:

Zgłoszenia:

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić elektronicznie tutaj .

Osoba do kontaktu ws. Studium:

Pani Iwona Nowak

telefon 666 028 232

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!