Studium Nad Małżeństwem i Rodziną im. Bpa Wilhelma Pluty jest szkołą składającą się z wykładów, warsztatów, konwersatoriów  mających na celu pogłębienie wiedzy na temat małżeństwa i rodziny w aspekcie teologii i etyki katolickiej oraz współczesnych nauk o człowieku – psychologii, pedagogiki, socjologii, prawa, medycyny. 

W ramach studium realizowany będzie certyfikowany kurs rozpoznawania płodności I i II stopnia prowadzony przez instruktorów NPR.

Propozycja edukacji w Studium skierowana jest do wszystkich, którzy chcą zgłębić refleksję nad życiem i rozwojem człowieka w małżeństwie i rodzinie, a zdobytą wiedzę pragną wykorzystać we własnym życiu (polepszenie jakości więzi rodzinnych) bądź pomagać innym. Ukończenie Studium daje  kwalifikacje do zaangażowania się i pracy w parafialnym poradnictwie rodzinnym.

Wymogiem kwalifikacyjnym jest posiadanie świadectwa maturalnego.

 

Czas trwania: od 24 lutego 2018 r.

(3 semestry) w soboty, średnio 1 raz w miesiącu w godz. od 9.00 do 16.00.

Terminy: 

2018 r.: 24 II, 17 III, 7 IV, 21 IV, 12 V, 26 V, 9 VI,

/po ukończeniu tego etapu oraz zaliczeniu egzaminu INPR uczestnik może rozpocząć posługę w Parafialnej Poradni Rodzinnej – po otrzymaniu pozwolenia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin/

2018 r.: IX, X, XI, XI, XII

2019 r.: I, II, III, IV, V, VI 

(terminy mogą ulec zmianie)

Miejsce: Gorzów Wlkp. ul. 30 stycznia 1, Dom Biskupów, 

Wymagane dokumenty: świadectwo ukończenia studiów wyższych lub świadectwo maturalne, opinia księdza proboszcza i formularz zgłoszeniowy.

Opłata przy liczbie od 10 do 15 osób - 850 zł.
(w cenie materiały edukacyjne, podręcznik oraz słodkości podczas spotkań)

Zgłoszeniazadzwoń 666 028 243

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj .

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   lub listownie:

Duszpasterstwo Rodzin, Kuria Diecezjalna
Pl. Powstańców Wlkp.1
65-075 Zielona Góra